11/19/2014

STYL GLAMOUR - ACH TEN BLASK !

Dziś, w ramach cyklu Home with Style, zapraszamy do krainy blichtru, blasku i luksusu czyli styl Glamour.
Styl ten, bardzo popularny w ostatnich latach, przyciąga elegancją, indywidualnością i ekstrawaganckim luksusem. To materiałowe i kolorystyczne kontrasty, odpowiednie połączenie połyskujących dodatków. Barokowy przepych potraktowany z przymrużeniem oka. Aby stworzyć wnętrze w stylu glamour po pierwsze musimy się dobrze bawić, z humorem wprowadzać nietuzinkowe formy i  zaskakujące połączenia.Balansować na granicy kiczu (uważając aby jej nie przekroczyć).

Jak wprowadzić ten najbardziej widowiskowy efekt do swojego wnętrza?

1.    PIKOWANIE

Pikowane meble, zagłówki łóżek a nawet ściany. Pamiętając aby nie przesadzić. Dobrze jak wybierzemy jeden element i połączymy go z żywym kolorem np.: różowa pikowana kanapa na tle ściany w duże, srebrne wzory.

 source: /1 / 2 / 3 / 4 /

2.    OŚWIETLANIE

We wnętrzu glamour wszystko jest pełne blasku a światło powinno podkreślać jeszcze ten efekt, dlatego światło jest tu bardzo ważne. Żyrandole - obowiązkowo stylizowane uzupełnione pięknymi świecznikami.
 source: / 1 / 2 / 3 / 4 /
source: / 1 / 2 / 3 / 4 /

3.    ŚCIANY

Nigdy nie są puste. Pomalowane w żywe kolory lub pokryte tapetą, materiałem. Dla podkreślenia efektu luksusu ściany oprawiamy w listwy. Tapety z bogatymi, dużymi wzorami lub panele ścienne z pikowaniami. Dużo i bogato.
 source: / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 /

4.    KOLORY

Wyraziste, nasycone, żywe. Nie znajdziecie tu spokojnego beżu czy szarości; ma być złoto, srebro, czerń i biel oraz wszelkiego rodzaju fiolety, fuksje i amaranty, ale także żółcie, turkusy, róże i szmaragdy (jednak tylko w dodatkach, nie pełnią funkcji głównego koloru).  Stylizowany mebel możemy pomalować na żywy kolor na przykład żółty, który będzie świetnie się wyróżniał i podkreślał ekstrawaganckość miejsca.  Przy doborze kolorów należy pamiętać aby nie przesadzić. Wnętrze na ma nie męczyć widza a swoją teatralnością zapraszać do środka.

 

5.    DODATKI

Siłą tego stylu są dodatki; luksusowe, stylizowane elementy. Ma być dużo i bogato. Złoto w połączeniu ze srebrem. Dekoracyjność. Ozdobny wazon na kwiaty czy błyszczący świecznik. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju ramy luster, obrazów ale również puste powieszone na ścianie dodają smaczku.
  source: / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 /

6.    MATERIAŁY

Meble obite aksamitami, kryształowe żyrandole, mięsiste tkaniny, ale również imitacja szlachetnych materiałów – na przykład bardzo popularne stylizowane żyrandole wykonane z plastiku. Ma wyglądać bogato. Dla pokreślenia efektu blichtru, błyszczące materiały odbijające światło. Szkło, metal i błyszczące lakierowane powierzchnie. Meble wykonane na wysoki połysk, metalowe dodatki.  Dodatkowo duże, wyraziste wzory, odważnie stosowane na tapetach. Przy wyborze materiałów należy kierować się zasadą kontrastu i uważać aby nie przesadzić.
  source: / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 /

7.    LUSTRA

Potęgujące efekt odbicia i światła, oprawione w duże, na bogato stylizowane ramy.
source: / 1 / 2 / 3 / 4 /

MUST HAVE w stylu GLAMOUR

 source: / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 /

Nie starajcie się połączyć wszystkich elementów jednocześnie, pamiętajcie o zaskakującym połączeniu a przede wszystkim bawcie się. Zabawa pozwoli wam zrozumieć styl glamour. Urządzajcie swoje wnętrze z dozą humoru, wtedy wychodzi najlepiej.
Jeśli planujecie wystrój pełen blasku warto zajrzeć do takich sklepów jak: 9designProdesign, lub dkwadrat.

A Wam jak się podoba ten styl czujecie się w nim dobrze?


source: / 1 / 2 / 3 /

1 komentarz :

  1. Uwielbiam wnętrza w stylu glamour. Są luksusowe, eleganckie, a jednocześnie nie przytłaczają.

    Pozdrawiam
    http://modniemieszkaj.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń