11/21/2014

NIETYPOWE ROZWIĄZANIA DO MAŁYCH POKOI DLA DZIECITwoje dziecko wkracza w wiek, kiedy niezbędnym wyposażeniem jego pokoju wydaje się być oprócz łóżka i zabawek również biurko i większa szafa...
Dochodzisz do wniosku, że jego pokój najzwyczajniej nie pomieści wszystkiego, ścian nie da się przekuć a magiczne „czary mary hokus pokus” nie sprawią, że wygrasz w totka i nie kupisz większego „m”. Dlatego w tym poście chciałabym Ci przybliżyć funkcjonalne meble będące często połączeniem biurka, łóżka i szafy a przy tym zajmują niewiele miejsca. Pozostałą powierzchnię Twoja pociecha będzie mogła wykorzystać na inne interesujące akcesoria dorastającego człowieka.

W tym artykule nie będę się rozpisywać o ponadczasowym wykorzystaniu łóżek piętrowych, choć przyznaję, te również zasługują na uwagę, szczególnie takie jak te poniżej.  
Tego typu łóżka nazwane są systemem łóżek lewitujących (producenta Espace Loggia). Za pomocą specjalnego mocowania oraz systemu szyn montowanych do ściany pozwalają na uwalnianie przestrzeni kiedy tylko jest to potrzebne. Na noc łóżko „sprowadzane” jest do poziomu spania, w dzień przesuwane do góry, przeistaczając tym samym sypialnię w salon czy prawdziwe dziecięce miejsce pracy. 

Kolejnym systemem wartym wspomnienia jest system „hidden bed”. Wersji jest tyle, ilu projektantów i producentów. Są to po prostu łózka wkomponowane w szafę, biurko, meblościankę, podwójne pojedyncze itp. Popatrzcie ;-)


Innym przykładem Hidden Bed są łóżka schowane w tapczan ;-) Interesujące prawda?
A zdarzyło Ci się, że w 1 pokoju musiałaś umiejscowić 3 dzieci naraz? No wiesz, miejsca jest na co najwyżej 2 łóżka pojedyncze, a gdzie reszta? Spójrz na to!!!
I na koniec jeszcze troszkę o łóżkach kompaktowych. Chodzi tutaj bardziej o garderobę plus łóżko w jednym lub biurko połączone z łóżkiem. Po pierwsze - wygląda super, po drugie - oszczędzasz miejsce, po trzecie - każdy będzie Ci zazdrościł wykonania oraz pomysłu ;-)
 źródło
Mam nadzieję, że dzięki tym pomysłom zainspirujesz się do stworzenia niepowtarzalnego królestwa Twojego dziecka, gdzie będzie ono mogło czuć się swobodnie, gdzie będzie miało swój kącik wypoczynkowy, miejsce do przyjmowania gości tych jakże mile widzianych i miejsce do pracy oraz zabawy. Wszystkie te funkcje można poprzez dobre wykorzystanie powierzchni stworzyć w jednym pomieszczeniu!!! Wystarczy tylko chcieć...

Źródło 1,1,2,3,4,4,5,6,7,8,9,10

7 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązania :)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do dziś pamiętam takie łóżko kuzynki (to białe z drugiego rzędu zdjęć) - zazdrościłam jej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam tak właśnie inspiracji, bo u syna w pokoju jest mało miejsca, ale potrzebuje on materaca ortopedycznego, mamy taki całkiem spory od plantpur i trudno coś dobrać, żeby sie to pomieściło. :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Łóżko - biurko świetny pomysł ! Mam niestety małe mieszkanie i chciałam spróbować je urządzić bardzo praktycznie ale minimalistycznie i to świetny pomysł. Trzeba tylko znaleźć stolarza i sklep z materacami pod wymiar :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ktoś wie, gdzie takie cuda można kupić?:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne te składane łóżka, tylkojaki materac wybrać do takiego? :)

  OdpowiedzUsuń