12/04/2014

20 KREATYWNYCH SPOSOBÓW NA ZAPAKOWANIE PREZENTU

Mikołajki już tuż, tuż, więc bierz się za pakowanie prezentów ale już!!!

Kilka sposobów na nietuzinkowe ozdobne pakowanie drobiazgów, prezentów tych większych i najmilszych ;-) Wykazując się kreatywnością, twój prezent stanie się jeszcze bliższy sercu obdarowywanej osobie. Nasze inspiracje pomogą Ci w stworzeniu tego wyjątkowego opakowania. To do dzieła!!!Opcja pierwsza - na bałwanka ;-) ustaw prezenty od największego do najmniejszego, udekoruj guziczkami, szalem i "marchewką" z papieru.

Opcja druga - na saneczki ;-). Stwórz z przysmaków świąteczną konstrukcję przypominającą sanie św. Mikołaja. Efekt murowany!

Opcja trzecia - zapakuj w pudełko a'la kawałek ciasta różne smakołyki łakocie, ciastka, ciasteczka..
 Robienie kokard to nie lada sztuka. Myślę, że te pokazane poniżej są łatwe do wykonania.
Tradycyjne prezenty zapakowane w ozdobny papier lub zwiń jak "cukierek"...


Dobrze jest trzymać się jednej koncepcji (pamiętając o dobrej zabawie). Poniżej jak można wykorzystać: A - zwykłą tapetę, B- kolorowe nici lub włóczkę i C- zwykłą watę.
Następny sposób również połączony z kilku pomysłów A- stwórz własne proste pudełko, B- może ubierzesz torebkę w krawat lub muszkę lub C- mały drobiazg można zapakować nawet do rolki po papierze toaletowym.


Jeden z moich ulubionych - prosty i efektowny. Na zwykłym czarnym papierze wystarczy napisać lub narysować białym markerem świąteczną dedykację.Może po prostu jednolity papier i prosta kokardka tylko zawiązana inaczej jest zwykle.Chcecie zapakować jakiś trunek lub podłużne przedmioty?  Wystarczy rękawica kuchenna lub prosty worek.

Czerń mnie zawsze pociągała są tajemniczością. Arkusz białego i czarnego papieru a można stworzyć coś takiego.


Czerń, biel i koronka.
Kawałek sznurka, zwykły szary papier, srebrny długopis i tarammmJeśli macie stempelki z literkami to można z dziećmi stworzyć takie klasyczne opakowanie.Co powiecie na kokardę tego typu z papieru?Ładny bilecik jest zwieńczeniem opakowania. Tutaj znajdziecie gotowe, wystarczy wydrukować i wyciąć.

I ostatnia propozycja ze zwykłym szarym papierem. Moim zdaniem taki prezent ma swój niepowtarzalny klimat.
Najważniejsze to mieć frajdę przy pakowaniu jak i rozpakowywaniu. Miłej zabawy ;-)

3 komentarze :

 1. Fajne pomysły! Muszę wypróbować, bo właśnie kupiłam prezenty i całą masę dekoracji do pakowania prezentów :D Thx za inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czarny papier i mazaki oraz szary papier i fotografie to dekoracje, które są śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 200% - ostatnio jakoś ciągnie nas w kierunku klasycznej czerni.

   Usuń