11/10/2014

ARANŻACJA PRZESTRZENI BIUROWEJ - SERGEY MAKHNO

Ostatnio szukałam inspiracji do projektu biura i natrafiłam na perłę wśród panującej ostatnio mody na czyste, przejrzyste i otwarte przestrzenie biurowe (które również lubię). Jest kilka branży, w których można zaszaleć i z gustem urządzić wnętrze które jest nie tylko wizytówką firmy ale również
inspiruje pracowników i klientów. Takie właśnie jest ukraińskie biuro : SERGEY MAKHNO w Kijowie. Jego projektanci (Sergey Makhno i Illya Tovstonog) urządzili dla siebie i swoich współpracowników przestrzeń biurową, pod której jestem ogromnym wrażeniem. Jak sam Sergiej mówi, chciał stworzyć przestrzeń, która ma inspirować do podejmowania odważnych i  śmiałych eksperymentów.

W projekcie użyto takich materiałów jak beton, kamień, szkło, miedź, brąz oraz różne gatunki drewna. Zaraz na wejściu wita nas ogromna ściana pokryta miedzią i ciekawe żyrandole. Przy okazji warto zwrócić uwagę na całe oświetlenie  w biurze- proste i ponadczasowe.
Cały projekt opiera się na założeniu przestrzeni, która jest komfortowa dla pracy zespołu projektowego. Makhno zadbał o funkcję otwartej domowej przestrzeni z przytulną kuchnią, łazienką i strefą odpoczynku.
Znajduje się tu nawet pomieszczenie do delektowania się herbatą.
Na 200 m2 zgromadzone zostały dzieła takich ukraińskich artystów jak: Oleg Tistol, Nazar Bilyk, Dmitriy Grek, Sergey Redko i Yuriy Musatov.
I na koniec moja ulubiona zielona ściana – element, który powinien pojawiać się we wnętrzach tak często jak to tylko możliwe.

Źródło zdjęć. Autor: Andre Avdeenko

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz