9/01/2017

POP ART - SZALEŃSTWO KONSUMPCJONIZMU

Wchodząc do takiego wnętrza czuć dynamikę i radość. Styl ten to rezygnacja z naturalnych materiałów na rzecz tworzyw sztucznych. Pełno tu symboli i produktów wytworzonych przez cywilizację w otoczce dużej ilości dodatków i mocnych kolorów jak
czerwień, fiolety, zielenie, pomarańcze, żółcienie. Pomieszczenie takie ociera się o kicz jednak jest to efekt zamierzony. Aby go zrozumieć należy poznać jego genezę. Pamiętacie słynną Marilyn Monroe Andy-ego Warhol’a  czy puszki zupy pomidorowej Campbell .
 source: / 1 / 2 /
Jeden z czołowych przedstawicieli tego nurtu wszytko czym się zajmował podczas tworzenia, traktował przedmiotowo i bez zbędnych emocji. Na jego pracach zobaczymy artykuły konsumpcyjne społeczeństwa oraz sylwetki osób popularnych. Była to reakcja na narastający konsumpcjonizm i rozwijający się przemysł reklamowy.
Wnętrza w stylu pop art można podzielić na dwie kategorie. Jedne to ciężkie i karykaturalne a drugie subtelne i landrynkowe. Pomieszczenia takie są pełne energii jednak polecam ten styl głównie osobom odważnym. 



Jak uzyskać styl pop-art we wnętrzach?

 

 

 

Na początek musimy zdecydować czy idziemy w kierunku komiksowo – karykaturalnym czy lekkim i landrynkowym.

Materiały
Wybierając materiał konsekwentnie rezygnujemy z tych naturalnych na rzecz tworzyw sztucznych. Podstawowe to plastik, pleksi, skaj i akryl np: plastikowe krzesła o fantazyjnych kształtach. Jeżeli chcemy użyć drewna to tylko pomalowane, np.: w kolory jasnych pasteli lub biały.


Kolor
Bardzo ważny w stylu pop-art.  Należy używać kolorów mocnych i zdecydowanych takich jak jasny zielony, mocna czerwień i granat, także żółty i pomarańcz. W tym przypadku również trzeba zdecydować na jedną z dwóch metod. Możemy na białych ścianach wyeksponować kolorowe meble i dodatki, co daje wnętrze subtelne i lekkie. Lub zaszaleć z wzorzystą tapetą i dobrać pod nią dodatki i meble przez co uzyskamy cięższe wnętrze.


Symbolika
Najważniejsza przy pop-arcie. Powinniśmy stosować symbolikę konsumpcjonizmu: przedmioty codziennego użytku, opakowania markowych produktów, komiksy, postaci z kreskówek
i produkty wytworzone przez cywilizację, a zwłaszcza kulturę popularną. Rysunkowe motywy pojawiają się na na meblach, ścianach i tkaninach.

source: / 1 / 2 / 3 /

Wzory
Śmiałe formy uzupełniane są o duże wzory. Wybieramy te duże i geometryczne jak koła, kwadraty czy romby.




Dodatki
Uzupełnieniem żywych kolorów i śmiałych barw są dobrze dobrane dodatki. W takim pomieszczeniu jest dużo  ozdób i bibelotów, które nie tworzą kompletów tylko są swobodnie zestawione. Szalejmy w ich doborze jak np.: fotel na jednej nodze o "kosmicznych" kształtach stojący obok kolorowej pufy lub czerwonych ust, różnobarwne wazony zarówno w prostych jak i szalonych kształtach na tle plakatów w stylu Andy-ego Warhol-a. 

 
Wnętrze w stylu pop-art jest śmiałe i nastawione na wielość doznań.


source
source: / 1 / 2 / 3 /

18 komentarzy :

  1. Szalony ten styl, ale na pewno sprawdzi się w pokoju dziecka. Córci planuję podobnie urządzić sypialnię, materac zamowię z https://senpo.pl/materace/materace-dzieciece/ , bo łóżko już stoi. I pozostaje jeszcze kwestia dodatków, ale akurat ich w internecie nie brakuje

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę przytłaczające te wnętrza. Ja wiem że są ludzie, którzy to lubią ale nie jest to dla mnie. Kiedy kupię mieszkanie od dewelopera https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/ to raczej postawię na minimalizm, ewentualnie klasykę. Nie lubię kiedy otacza mnie zbyt dużo kolorów

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe aranżacje

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo odważnie i nieszablonowo

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo lubię odwiedzać ten blog

    OdpowiedzUsuń
  6. Podoba mi się ta przestrzeń

    OdpowiedzUsuń
  7. Prezentuje się zjawiskowo

    OdpowiedzUsuń
  8. Rewelacyjny jest ten wpis

    OdpowiedzUsuń
  9. Takie kolory pobudzają lepiej niż kawa

    OdpowiedzUsuń
  10. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń
  11. Prezentuje się zjawiskowo

    OdpowiedzUsuń